romvip.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Welcome to Romvip.Gr forum....
 
ΦόρουμPortalLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Winrar - Χρήσιμες Πληροφορίες, Πως κόβουμε,αποσυμπιέζουμε,διορθώνουμε τα λάθη

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
romta3
Admin
Admin
romta3


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 47
Registration date : 11/05/2008

Winrar - Χρήσιμες Πληροφορίες, Πως κόβουμε,αποσυμπιέζουμε,διορθώνουμε τα λάθη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Winrar - Χρήσιμες Πληροφορίες, Πως κόβουμε,αποσυμπιέζουμε,διορθώνουμε τα λάθη   Winrar - Χρήσιμες Πληροφορίες, Πως κόβουμε,αποσυμπιέζουμε,διορθώνουμε τα λάθη Icon_minitimeΤετ Ιουν 18, 2008 5:03 am

Το Winrar είναι ένα πολύτιμο πρόγραμμα συμπίεσης/αποσυμπίεσης και όπως βλέπεται χρησιμοποιείτε ευρέως στο φόρουμ μας.Για να δούμε ορισμένα απλά πράγματα.

Η εγκατάσταση είναι απλή.

1 . Κατεβάσαμε ένα αρχείο τι κάνουμε ?


Ανοίγουμε το αρχείο,και μετά πατάμε το κουμπί extract to :



Στη συνέχεια επιλέγουμε δεξιά που θέλουμε να γίνει αποσυμπίεση (extract) και πατάμε το ΟΚ



2 . Ωραία αυτο το ξέρουν όλοι,τι κάνουμε όταν έχουμε μια ταινία ή ένα CD με πολλά αρχεία?

Καταρχάς ,θα πρέπει να κατεβάσετε όλα τα αρχεία . Τα αρχεία είναι αριθμημένα.Εφόσον τα έχετε κατεβάσει σωστά ανοίγουμε μόνο το νούμερο 1. part1.Κάνουμε extract μόνο αυτό και αυτόματα το πρόγραμμα αποσυμπιέζει όλα τα υπόλοιπα νούμερα.Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχουν κατέβει σωστά τα αρχεία και να είναι όλα στο ίδιο φάκελο.


3 . Ενώ τα κάνω όλα σωστά μου βγάζει πρόβλημα και μου λέει ότι έχω δώσει λάθος κωδικό στο part8 και 9.CRC error wrong password.Τι κάνω λάθος ?

Το πρόβλημα δεν είναι το password.Αυτό είναι σίγουρο γιατί θα ήταν λάθος για όλα τα αρχεία και όχι μόνο για μερικά .Μάλλον δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα κατά την συμπίεση του.Για να γλυτώσουμε το αρχείο και τον κόπο μας επιλέγουμε keep Broken files και αν είμαστε τυχεροί γίνεται η αποσυμπίεση κανονικά άσχετα αν μας δίνει πάλι λάθος.


4 . Δηλαδή είναι θέμα τύχης?Πως πρέπει να κάνουμε τα αρχεία μας για να μην δίνει στα members τέτοιο error ?

Τυχη είναι γιατί δεν ξέρουμε πως έφτιαξε ο άλλος τα rar.Αν χρησιμοποίησε recovery,Τι είδους συμπίεση έκανε και διάφορα άλλα.
Πρώτα από όλα,όταν έχουμε ένα μεγάλο αρχείο που θέλουμε να κάνουμε Upload πρέπει να το κόψουμε με το Winrar γιατί το rapidshare και μερικοί άλλοι server,επιτρέπουν στους Free users, download μέχρι 100MB( 104.857.600 bytes ).Προσέξτε την λέξη κόβω.Δεν συμπιέζω αλλά κόβω.Επίσης βάζω και recovery μέσα στα αρχεία, 2% που και αυτό το θεωρώ σημαντικό σε περίπτωση που έχω κάποιο error με καλύπτει αρκετά και δεν χρειάζεται να ξανά κάνω Upload.


Αυτά προς το παρών ,ελπίζω να σας βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://romta3.forumgreek.com
 
Winrar - Χρήσιμες Πληροφορίες, Πως κόβουμε,αποσυμπιέζουμε,διορθώνουμε τα λάθη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
romvip.gr :: ROMVIP.GR :: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε: